Arturia – 3 Filters You’ll Actually Use

از سال ۲۰۰۳ که آرتوریو اولین محصول خود را ریلیز کرد تا کنون، نرم افزارهای این کمپانی همگی یک تِم مشترک داشتند و آن بازسازیِ مجازی ابزارهای واقعی بوده است که این کار را به نحو احسنت انجام میداده اند بطوریکه این کمپانی در بازسازی رفتارهای سینتیسایزرها و دیگر کیبورهای آنالوگ با جزئیات دقیق و با نتیجه نهاییِ صدای خیلی نزدیک به نمونه های واقعی تا حد امکان در طی این ۱۵ سال بسیار موفق بوده است. به همین دلیل انتشار خبر اضافه کردنِ کتِگوری افکت  به نمونه کارهای نرم افزاری آرتوریو  در ماه گذشته کمی تعجب برانگیز بود. آرتوریو اولین سری از این پیشنهادات خود را با عنوان “سه فیلتری که شما استفاده میکنید” آغاز کرد.

این مجموعه ۳ تایی از فیلترها از روی ۳ دستگاه محبوب آرتوریو

SEM V، Mini V و Matrix-12

مدلسازی شده اند. این پلاگین های جدید

SEM-Filter، Mini Filter و M12-Filte

نام دارند.

اگر شما قبلاً با طراحی پیشینِ

MiniFilter

ها آشنا بوده باشید نباید برای استفاده از پلاگین جدید

Mini Filter

سر و کله بزنید. در کل با حذف شدن

modulation matrix

و مُد اصلاح شده ی

lowpass filter،

به نظر میرس

MiniFilter

محدود شده ترین پلاگین در بین این ۳ محصول باشد. اما همچنان شما شیفته صداهای فیلتر و انعطاف پذیری افکت ها در آن خواهید شد.

از سوی دیگر SEM-Filter بر پایه Synthesiser Expander Module یا همان SEM کلاسیکِ Tom Oberheim ساخته شده است. این پلاگین میتواند در الگوهای فیلتری ریتمیک با استفاده ترکیبی از sequencer و modulation marix بسیار مفید باشد، بطوریکه به شما اجازه می دهد آزادانه LFO و envelope را به هشت مقصد مختلف اختصاص دهید.
به نظر میرسد پیچیده ترین پلاگین در این بین، M-12 Filter است که بر اساس سینتیسایزر افسانه ای Matrix-12 متعلق به Oberheim طراحی شده است؛ سینتیسایزری که در هنگامیکه ریلیز شد ویژگی های غیرقابل باوری را در زمان خود ارائه کرد.
قیمت این مجموعه ۱۹۹ دلار میباشد و شما میتوانید برای خرید آن و یا اطلاعات بیشتر به وب سایت www.arturia.com مراجعه کنید.

You may also like ...

0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *