KORG adds digital power to new analogue minilogue xd synthesiser. One of the most popular modern synthesisers gains a third oscillator and stereo outputs.

کمپانی KORG یک ورژنِ ارتقا یافته از سینتیسایزر Minilogue را به بازار عرضه خواهد کرد.
سینتیسایزرِ ۴ صدای پلی فونیکِ Minilogue اصلی، یکی از موفق ترین محصولات KORG در سال های اخیر بوده است که ترکیبی از نوسانسازهای آنالوگ چند منظوره با یک ترتیب سنج (sequencer) قدرتمند است و دارای قیمت رقابتیِ ۵۰۰ دلار بوده است.
ورژن جدید xd بر روی الگوی این محصول ساخته شده و سومین نوسانساز (oscillator) دیجیتال را برای گسترشِ پالت به فراتر از امکاناتِ سینتیسایزرهای آنالوگ، اضافه کرده است. نوسانساز سوم قدرت انتخاب در منابع نویز در جهت ساختن صداهای پرکاشن و سَنتزِ VPM برای تولید صداهای پیچیده و متالیک را فراهم میکند، یا حتی شما میتوانید تا ۱۶ شکل موج خود را بارگذاری کنید.
یک موتورِ افکت 32 بیتیِ DSP نیز برای افزودن reverb، delay، افکت های مدولاسیون و یا الگوریتم های کاستومِ خودتان به صداها در این محصول وجود دارد. همانند محصول پیشگام KORG یعنی سینتیسایزر prologue، سینتیسایزر minilogue xd نیز از SDK (کیتِ توسعه نرم افزار) بهره میبرد، که به کاربر اجازه میدهد تا افکت ها و نوسانگرهای خود را بسازد. این ساختار همراه با یک ترتیب سنجِ ۱۶ مرحله ای میباشد. این بدین معناست که شما میتوانید توالیِ chord ها، یک joystick برای کنترل مدولاسیون، چهار حالت صدا و تنظیم های میکروتونال را sequence کنید. پنلِ پشتی آن نیز اکنون دارای خروجی استریو و دو ورودیِ CV برای اتصال به سینتیسایزرهای ماجولار میباشد.
انتظار میرود تا minilogue xd در زمستان ۲۰۱۹ با قیمت ۶۴۹.۹۹ دلار روانه بازار گردد.

منبع: RA
ترجمه: فرهنگ حیدری

You may also like ...

0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *