KORG expands affordable Volca range with new Buchla-inspired Modular and experimental Drum synthesiser. Both retail for under $200 and are due out later this year.

کمپانی KORG همزمان با معرفی سینتیسایزر minilogue xd، از دو محصول دیگر از دسته محصولاتِ Volca خود رونمایی کرد: Volca Modular و Volca Drum
وُلکا درام (Volca Drum) به عنوان سومین پرکاشن سینتیسایزرِ KORG به دسته ی Kick and Beats می پیوندد که دارای یک اِسکرین پیشرفته برای اِدیت کردن می باشد و اینبار با طراحیِ کاملاً دیجیتال به همراه یک ترتیب سنج داخلی و دکمه های لمسی مهندسی شده است. با توجه به ویدئو و دِموها، صدای Volca Drum متمایل به یک صدای FM و bitcrushed/distorted میباشد و با توجه به اینکه این دستگاه دیجیتال است نسبت به دیگر دستگاه های Volca beats، دامنه ی وسیع تری را برای کاربر ممکن میسازد. در این محصول ۶ صدای مختلف وجود دارد که همچنین میتوانند برای عمق اضافه تر نیز لایه بندی شوند و اکنون شما میتوانید پارامترها را به منظور تغییراتِ بیشتر بر روی ترتیب سنج ۱۶ مرحله ای، sequence کنید.
از طرفی دیگر، KORG همچنین وُلکا ماجولار (Volca Modular) کاملاً آنالوگ را هم معرفی کرد و یک صدای ماجولارِ سبک West-Coast را به این دسته از محصولاتش افزود. آنها برای این منظور حتی به وضوح از طراحی های Don Buchla استفاده کردند تا آنرا منطقی تر جلوه دهند. این ابزار ماجولار دارای پورت های منحصربفردِ ماجولار در هشت ماجول میباشد که به کاربران اجازه می دهد تا به شکل موج ها، envelope ها، filter cutoff و غیره، شکل و حالت دلخواه بدهند. قاعدتاً این ابزار به دلیل ماجولار بودن باید بتواند صداهای متنوع بیشتری را در اختیار کاربر بگذارد.
این دو محصول به همراه سینتیسایزرِ پُلی فونیک جدید این کمپانی، در نمایشگاه NAMM 2019 به نمایش گذاشته خواهند شد.
وُلکا درام (Volca Drum) با قیمت ۱۷۰ دلار و وُلکا ماجولار (Volca Modular) با قیمت ۲۰۰ دلار، به زودی قابل تهیه خواهند بود.

منبع: FACT, DJmag
ترجمه: فرهنگ حیدری

You may also like ...

0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *