Sonic Bloom Releases Array Mbira Pack For Ableton Live.

وب سایت Sonic Bloom یک پَک صدا برای Ableton Live به نام Array Mbira ارائه کرد.
در این پَک صداهایی شبیه به Bell یا Harp وجود دارد که توسط ساز موسیقی lamellophone خلق شده اند.
مؤسس و اداره کننده وب سایت Sonic Bloom یعنی Madeleine Bloom، تمامیِ ۶۰ دندانه از ساز ۴ اکتاوه ی array mbira خود که توسط کمپانی Array Instruments تولید شده را سمپل کرده است. سازِ او از چوب درخت sapele و بدنه ی آکوسیتیک از جنس چوب douglas fir ساخته شده است که نوایی زیبا و لطیف را ایجاد کرده و یک sustain متوسط بوسیله پیک آپِ دو کاناله ی piezo به این نوا ها داده شده است.
پَک صدای Sonic Bloom Array Mbira دارای دو فولدر است که شامل ۳۴ حالت پیش فرض یا preset از Instrumrnt Rack میباشد که هر یک از آنها بصورت fully macro مَپ شده و بر اساس gain دسته بنده شده اند. از صداهای پَدِ به اصطلاح “swirling” گرفته تا صداهای دیستورت شده ی bass و پتِرن های رویایی، در این پَک وجود دارند. مهمترین پارامترهای Instrument Rack برای هر یک از این صداها نیز شامل delay، reverb و یا arpeggiator و همینطور volume های مَپ شده بر روی ماکروها میباشند. در کنار این ۳۴ حالت پیش فرض، یک MIDI effect rack نیز وجود دارد.
این پَک صدا که برای ورژن های بالاتر از 9.7 از نرم افزار Ableton Live طراحی شده است، هم اکنون با قیمت ۲۹ یورو مستقیماً از وب سایت کمپانی Sonic Bloom قابل تهیه میباشد. یک نسخه رایگان با عنوان Lite version نیز در دسترس است که شامل پنج preset میباشد اما با تنها دو نُت در هر اُکتاو و بدون ویژگی های round robin و strum.
برای اطلاعات بیشتر میتوانید به www.sonicbloom.net و برای شنیدن نمونه های صدای این پَک به ساوندکلاود Sonic Bloom مراجعه نمایید.

مرجع: Synthtopia
فرهنگ حیدری

You may also like ...

0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *