Ableton Live 10.1 is out now! The latest version of Live includes user wavetables, workflow updates, and a range of new devices

اِیبلتون (Ableton) نسخه Live 10.1 را ارائه کرد.
در این نسخه که اولین آپدیتِ اساسی اِیبلتون برای Live 10 است و پس از ۱۵ ماه از اولین ریلیز آن ارائه شده است، تعدادی از ویژگی های درخواست شده از جمله user wavetable برای ابزار جدیدش یعنی Wavetable و همینطور ویژگی های اتوماسیون جدید اضافه شده اند.
در Live 10.1 همچنین یک سری device جدید اضافه شده اند که شامل یک پلاگین اِکوالایزر به نام Channel EQ و یک ابزارِ ساده شده ی delay میباشد که دو ابزارِ Simple Delay و Ping Pong را با یکدیگر ادغام کرده است. موارد ارتقا یافته در automation نیز شامل اِنولوپ های از پیش کشیده شده (pre-drawn envelopes) و قدرت تشخیص شکل های C و S در حالتِ freehand mode میباشد.
در این نسخه یک سری بهبودی ها نیز در zooming و scrolling اعمال شده است از جمله حالت “pinch to zoom” که در حال حاضر توسط trackpad های کامپیوترهای Mac ساپورت میشوند. Live 10.1 همچنین با پلاگین های VST3 سازگار است و به شما امکان این را میدهد تا بتوانید تِرک هایی که دارای مسیریابیِ sidechain میباشند را freeze کنید.
دارندگان نسخه Live 10.1 همچنین به یک مجموعه جدید از ابزارهای مخصوص کنترل کردن سینت های ماجولار و سخت افزارهای CV-enabled دسترسی دارند که در میانِ ویژگی های جالب بسیاری که ارائه میکنند، به هر کسی که یک اینترفیسِ صدای سازگار را دارد اجازه این را میدهد تا وُیس های سینتیسایزری، کنترلِ تِمپو و یا تنظیمِ Live برای پیروی از زمانِ سیستم (clock) را ماجول یا همان modulate کنند.
نسخه Live 10.1 برای دارندگانِ فعلیِ Live 10 رایگان است و از وب سایت Ableton میتوان آنرا دانلود کرد.

منبع: FACT
ترجمه: فرهنگ حیدری

You may also like ...

0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *