ITUNES IS DEAD AND SO ARE YOUR FUTURE DJ PLAYLISTS! Latest beta version of OS 10.15 Catalina shows no communication between new Music app and DJ software…

کمپانی Apple نرم افزار iTunes را در جدیدترین ورژن OS X به نام Catalina حذف کرده است. این نرم افزار جای خود را به یک اپلیکیشن جدید به نام Music میدهد و در آن تِرک ها و پلی لیست های پیشین شما در یک اینترفیس گرافیکیِ از نو طراحی شده وجود خواهند داشت. در عین حال که شما همچنان قادر خواهید بود تا MP3 ها و دیگر فایل های صوتی خود را در آن بارگذاری کنید و موزیک ها و پلی لیست هایتان سرِ جای خود باقی خواهند ماند، اما یک آپشن کلیدی از تنظیمات iTunes دیگر وجود نخواهد داشت و آن اشتراک گذاریِ فرمت XML از iTunes Library با دیگر اپلیکیشن ها میباشد. این همان عملیاتی بوده است که نرم افزارهایی چون rekordbox، Traktor و Serato از آن استفاده میکردند تا اطلاعات پلی لیست های شما را از روی iTunes استخراج کرده و انتقال مِتادیتاهایی مانند نُت ها، کامنت ها، امتیازدهی ها و غیره را بین دو اپلیکیشن برقرار میکرد.
با در دسترس نبودن این آپشن و همینطور قابل دانلود نبودن اپلیکیشن iTunes به عنوان یک اپلیکیشن مستقل پس از بروزرسانی به Catalina، اپلیکیشن های دی جیِ شما قابلیت برقراری ارتباط با iTunes جدید یعنی همان Music را از دست خواهند داد و این به این معناست که پلی لیست های سازمان یافته شما در Music، دیگر در نرم افزار دی جیِ شما نمایان نخواهند بود.
البته که مانند رویکرد همیشگیِ کمپانی ها با ورژن beta از نرم افزارهایشان، ممکن است تا Apple در انتشار ورژن کاملِ Catalina برای این مشکل چاره ای بیاندیشد، که احتمالاً کمی زمان خواهد برد. به هر حال ما فعلاً به شما و به خصوص دی جی های دیجیتال که از iTunes استفاده میکردند پیشنهاد میکنیم تا روشن شدن این وضعیت، سیستم عامل خود را به Catalina ارتقا ندهند.

مرجع: DJmag
استخراج و ترجمه: فرهنگ حیدری

You may also like ...

0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *