Novation’s Bass Station II synth now has an ‘Aphex Twin mode’. It allows you to modify your patches on a key-by-key basis.

روز ۱۴ آوریل به لطف آلبومِ سال ۲۰۰۱ از Aphex Twin به نام Drukqs، یک روز جشن و تجلیلِ غیر رسمی برای طرفدارانِ این آرتیست معروف میباشد. حال کمپانیِ Novation هفته گذشته در همین روز از یک حالت جدید در سینتیسایزرِ Bass Station II خود که بر اساسِ کانسِپتی از Richard D James یا همان Aphex Twin ایجاد شده است، رونمایی کرد.
حالتِ “AFX Mode” که بصورتِ یک آپدیت رایگان در firmware جدید این سینتیسایزر یعنی ورژنِ v4.14 ارائه میشود، به کاربران امکان این را میدهد تا پَچِ Bass Station II را بر مبنای key-by-key تغییر دهند. این به این معنی است که کاربر میتواند تغییراتِ ظریف را در حین فشار دادنِ کلیدهای کیبورد از پایین به بالا اعمال کند. در واقع کاربر میتواند کیبورد خود را به بخش های مختلف تقسیم کند که هر بخش صدای متفاوتی را داشته باشد و همینطور میتوان یک درام کیتِ کامل را در یک حالتِ پیش فرض ایجاد کرد و بر روی کیبورد یکجا داشت.
سایر ویژگی های افزوده شده در این آپدیت شامل envelope های با مدت زمان ثابت، کنترلِ sub-oscillator توسعه داده شده، oscillator glide diverge و شمارش در دوباره فعال کردنِ envelope است.
سینتیسایزر Novation Bass Station II در سال ۲۰۱۳ به عنوان یک جانشین اصلی برای مدل اولیه این دستگاه از این کمپانیِ انگلیسی که در سال ۱۹۹۳ ریلیز شده بود، به بازار عرضه شد. قیمت Bass Station II حدود ۴۴۰ دلار و یا ۳۵۰ پوند میباشد.
این اولین باری نیست که Aphex Twin در طراحیِ ویژگی هایی برای سینتیسایزرها همکاری کرده است. در سال ۲۰۱۶ نیز او حالت های پیش فرضی برای Korg Monologue طراحی کرد و استفاده از ویژگیِ microtuning آنرا بسیار توصیه کرد.

منبع: FACT
ترجمه: فرهنگ حیدری

You may also like ...

0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *