Apple’s new MacBook Air, Mac mini and iPad Pro are likely to disappoint producers once again.

کمپانی Apple دیروز از مدل های جدیدِ Macbook Air, Mac mini و iPad Pro رونمایی کرد. این اولین بار پس از چند سال است که Apple این دسته از محصولاتش را بعد از توجه بیشتری که به دسته ی گران قیمت ترِ خود یعنی Macbook و Macbook Pro کرده بود، به بازار عرضه میکند..
اگر شما یک عکاس، بلاگر یا یک تدوین گرِ ویدئو هستید، این محصولات جدید اپل در واقع کمی به درخواست شما در مورد محصول ارزان قیمت تر از این کمپانی پاسخ داده است. مخصوصاً با وجود Macbook Pro جدید و گران با صفحه لمسی اش که ۱۴۹۹ دلار قیمت دارد. اما به نظر میرسد که در این سری از محصولات جدید اپل به موسیقیدانان دوباره بی توجهی شده است. این اولین باری نیست که در معرفیِ محصولات جدید اپل علاقمندان به موسیقی کمی ناامید میشوند، مخصوصاً بعد از این که اپل جَک هدفون را از گوشی هایش و همین طور پورت های USB را از Macbook Pro حذف نمود، که خیلی برای موسیقیدانانی که از میدی کنترلرها و سینتیسایزرها و ابزارهای دیگری که برای استفاده از آنها نیاز به پورت USB میباشد، خوشایند نبود.
سریِ جدید محصولات اپل در واقع یک میکس از مواردی است که موسیقیدانان احتیاج خواهند داشت که به احتمال زیاد در آنِ واحد به همه آنها نیازی ندارند. پس در حقیقت با وجود اینکه به نظر میرسد این دسته از محصولات اپل ارزان قیمت تر هستند، ولی برای سازندگان موسیقی که به همه آن امکانات احتیاج داشته باشند هزینه بیشتری خواهد داشت زیرا احتمالاً باید بیش از یکی از این محصولات را خریداری کنند.
با توجه به اینکه در حال حاضر لپ تاپی با قیمت کمتر از ۱۰۰۰ دلار از کمپانی اپل دیگر وجود ندارد، می توان گفت ایده ی کامپیوترِ اپل با قیمت مناسب برای همیشه از بین رفت. حال این سوال وجود دارد که سازندگان موسیقی بهتر است تا کارهای خود را به ویندوز انتقال دهند یا خیر. جواب این سوال همچنان کمی مبهم است اما سال به سال جواب “نه” دادن به این سوال دشوارتر می شود.
منبع: FACT
ترجمه: فرهنگ حیدری

You may also like ...

0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *