Spotify goes public valued at $26.5 billion, CEO Daniel Ek quotes Daft Punk

سهام اسپاتیفای در بورس اوراق بهادار نیویورک برای اولین بار امروز معامله شد.
همانطور که قبلا گزارش شده بود، این شرکت سوئدی از یک روش لیست بندی مستقیم غیرمعمول برای واگذاری ۹۱٪ از ۱۷۸ میلیون سهم خود به بازار برای تجارت عمومی استفاده کرد. اسپاتیفایبزرگترین شرکتی است که تا کنون از لیست بندی مستقیم استفاده کرده است. ن/وای/سی (بورس اوراق بهادار نیویورک) یک قیمت سهام اولیه را با قیمت ۱۳۲ دلار برای هر سهم تعیین کرد، که تقریبا به قیمت تعیین شده در بازارِ خصوصی بستگی دارد. این رقم تا ۱۶۵.۹۰ دلار افزایش خواهد یافت پیش از آنکه به رقم پایدارِ ۱۴۹.۰۱ دلار که پیش بینی میشود، کاهش یابد. رقم بسته شده ارزش کمپانی را تعیین میکند که ۲۶.۵ میلیون دلار است.
مایکل کاروین، مدیر عامل شرکت فن آوری امور مالی اسمارت اسیست، به خبرگزاری رویترز گفت: “سرمایه گذاران حق دارند که برخی از آنها را رزرو کنند.“
“با وجود اینکه مقیاس اسپاتیفای در حدود دو برابر اپل موزیک است، اپل دارای اکوسیستم عظیمی از محصولات برای بازار است. ”
اسپاتیفای بزرگترین مهره در بازار استریمینگ است که به طور فزاینده ای در صنعت موسیقی رشد کرده و مورد اهمیت قرار گرفته است. این باعث شد تا سال گذشته معاملات خود را با لیبل ها دوباره بررسی کند، و منافع ناخالص آن (درآمد منهای هزینه) را تا 21٪ افزایش دهد. با این حال، این شرکت هیچگاه سود نبرد در حالیکه رقبایی مانند آمازون و اپل در پیشنهاداتشان بسیار متنوع هستند.
مدیر عامل دانیل اِک قبل از تجارت روز اول، نامه ای به وب سایت اسپاتیفایارسال کرد. وی گفت که ماموریت این شرکت “باز کردن پتانسیل خلاقیت انسان است – با دادن فرصت به یک میلیون هنرمند خلاق برای زنده کردن هنر خود و دادن فرصتی به میلیاردها طرفدار برای لذت بردن از آنها و الهام از آنها – “ قبل از امضای با نقل از دَفت پانك : “Harder,better,faster,stronger” تا کنون، اسپاتیفای نقد پایدار از هنرمندان را برای پرداخت های حق امتیاز آن کم کرده است.
در حالی که روز اول معاملات برای اسپاتیفای به نسبت هموار و یکنواخت بود، بورس اوراق بهادار از فهرست مستقیم خود با یک بنر اسپاتیفای استقبال کرد، اما به اشتباه، سوئیس را به جای پرچم سوئد، سوار کرد!

You may also like ...

0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *