Output releases accessible granular synthesis effects plugin, “Portal” A plugin for “less random bloops and bleeps and more creative music making.”

سازنده پلاگینِ مستقر در لس آنجلس به نام Output در طول ۵ سال فعالیت خود پلاگین های عجیب و غریب زیادی را عرضه کرده است، از جمله ابزارهای reverse instrument suite، pulse engine و hybrid string instrument. اما آخرین محصول این کمپانی دستاوردی جالب در حیطه ای پر طرفدارتر است: granular synthesis
این پلاگین جدید که نامش Portal است و Output آنرا “accessible” به معنی “در دسترس” توصیف میکند، دارای روشی خاص از عملکرد در سنتزِ granular میباشد که صداهای اصلی را به دانه های کوچک میشکند و آنها را به حالت های جدید سازماندهی میکند. این پروسه معمولاً منجر به انحرافات شدید در نتیجه نهایی نسبت به صدای اصلی میگردد، اما Output ادعا میکند که نتایج بدست آمده در Portal خیلی بیشتر مرتبط با ورودی اصلی هستند.
اینترفیسِ Portal به سه بخش اصلی تقسیم میشود: یک صفحه اصلی که دارای کنترلِ XY برای دسترسی راحت به چند ماکرو است. یک قسمت پیشرفته که به شما اجازه میدهد که حالت های مدولاسیون، کنترل های مربوط به دانه ها (grains)، پارامترهای delay و stretch را به هم بریزید. و یک مرورگرِ از پیش سِت شده به همراه دسته بندی هایی مانند “glitchy”، “rhythmic” و “sound design”.
آخرین محصول اساسیِ Output یک ابزار سمپل به شکلِ اشتراکی به نام Arcade در سال گذشته بود که به طور منظم با محتوای تازه بروز میشود. در سال ۲۰۱۷ نیز Output میز استودیوی خود را به نام Platform راه اندازی کرد.
پلاگین Portal هم اکنون از طریق وبسایت Output با قیمت ۱۴۹ دلار قابل تهیه است.

منبع: FACT
ترجمه: فرهنگ حیدری

You may also like ...

0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *