FL STUDIO ADDS NEW SYNTH IN FREE UPDATE. FLEX is a new “production-focussed synth” and is a free download for all levels of FL Studio…

کمپانی Image-Line ورژن 20.5 از FL Studio را منتشر کرد که در آن یک سینتِ جدید به نام FLEX را معرفی کرده است. این سینتِ جدید که بر پایه و اساس preset هایش است، از ترکیبی از سنتزهای subtractive، wavetable، multi sample و AM و FM استفاده میکند. سپس هشت knob ماکرو را برای کنترل صدا که با انتخاب preset عوض میشود، در اختیار میگذارد.
قسمت analysis از این سینت، یک کانسِپتِ نسبتاً منحصر بفرد و خوشایند است، کاربران میتوانند از بینِ نمایشگرهای Vectorscope، Spectrogram، Waveform و یا Frequency Histogram انتخاب کنند که این به کاربر این امکان را میدهد تا حرکت ها و محتوای فرکانسیِ هر صدایی را ببیند. این ابزار نه تنها یک ابزار خوبِ یادگیری است، بلکه خیلی هم جالب به نظر میرسد. یک بخش معمولِ FX نیز وجود دارد که متشکل از reverb، delay و یک master filter با ۲۱ حالت مختلف برای انتخاب از بین آنها، میباشد.
علاوه بر FLEX، انبوهی از بهبودی ها در این ورژن از FL Studio اعمال شده است، از جمله امکان بکارگیری از FL Studio به عنوان یک VST و یا یک AU host بر روی سیستم عامل macOS، امکان پیش نمایش کلِ سمپل در browser با بکارگیریِ alt+click، و امکان مشخص شدنِ پلاگین های منبع سنگین از طریق قابلیت جدید به نام Plugin Performance Monitor.
این آپدیت جدید بصورت یک دانلودِ رایگان در دسترس میباشد. بنابراین کاربرانِ FL Studio میتوانند FLEX را از طریق وبسایت www.image-line.com داشته باشند.
سال گذشته FL Studio بالاخره برای اولین بار قابل استفاده بر روی macOS گردید.

منبع: DJmag
ترجمه: فرهنگ حیدری

You may also like ...

0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *