NI releases Massive X, successor to its popular Massive synth. One of the most widely used synths of the past decade gets a facelift.

 کمپانی Native Instruments از Massive X رونمایی کرد؛ جانشینی برای سینتیسایزرِ نرم افزاریِ پرطرفدار Massive، که مشتاقانه منتظر آن بودیم.
همانند پدرش، Massive X نیز یک سینتِ wavetable برای آن دسته از سازندگانی است که می خواهند صداهای به اصطلاح cutting edge تولید کنند. با این وجود، Massive X یک آپدیت برای Massive محسوب نمیشود، بلکه یک سینتِ کاملاً جدید است که با داشتن یک موتور صدای تازه بطور کلی از نو ساخته شده است. انعطاف پذیری یکی از نقاط کلیدیِ فروشِ Massive X است، چراکه ۱۷۰ عدد wavetable مختلف برای طراحی صدا، آپشن های مدولاسیونِ فراوان و ۱۰ حالت اوسیلاتور مختلف به شما ارائه میدهد.
طبق گفته NI، موتورِ مسیریابیِ Massive در Massive X بطور کامل بازنگری شده است، که توانایی اتصال هر خروجی به یک ورودی و در عین حال تواناییِ مسیردهیِ صدا به چندین مولفه و برعکس را دارد. NI در بیانیه ای مطبوعاتی اینگونه میگوید که: “ماتریسِ مسیریابیِ بصری باعث ایجاد پَچ های پیچیده و صداهای wild میشود که میتوان تنها با چند کلیک به آن رسید.”
سینتِ اصلیِ Massive در سال ۲۰۰۷ منتشر شد و خوب یا بد، بسیاری از صداهای کامرشیالِ EDM و dubstep را تعریف کرد. Massive اگرچه که یک سینت با یک موتور قوی است، اما مسلماً برای چند سال است که کمی قدیمی و پیر شده است، مخصوصاً در کنار برخی از سینت های اخیرِ NI مانند Reaktor 6.
سینتیسایزرِ نرم افزاریِ Massive X هم اکنون با قیمت ۱۹۹ دلار قابل خرید است، گرچه کاربرانی که از قبل Massive را دارند میتوانند با ۱۴۹ دلار آنرا ارتقا دهند. این نرم افزار همچنین در تمامیِ ورژن های Komplete 12 bundle متعلق به همین کمپانی، موجود میباشد. صاحبانِ آنها میتوانند از طریق Native Access، سینتِ Massive X را دانلود کنند.

منبع: FACT
ترجمه: فرهنگ حیدری

You may also like ...

0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *