DENON DJ ADD STREAMING TO THEIR PRIME DJ HARDWARE. It’s the first DJ hardware to incorporate streaming without a computer…

کمپانی DENON DJ اعلام کرد که بزودی قرار است تا یک آپدیت اساسی که شامل قابلیت های streaming (پخش بصورت آنلاین) میباشد را به سخت افزارهای سریِ PRIME خود اضافه کند. این آپدیت جدید که در تابستانِ جاری ارائه میشود، شامل قابلیت streaming بدون نیاز به استفاده از کامپیوتر از روی Beatport، SoundCloud، TiDAL و Beatsource میباشد.
از آنجائیکه دستگاه های سریِ PRIME امکان اتصال به WiFi و Ethernet را دارند، کاربران میتوانند مستقیماً به حساب های کاربری مربوطه خود وارد شوند و به پلِی لیست های از پیش ساخته شده و تحت کنترل خود دسترسی پیدا کنند. کاربرانِ Beatport PRO همچنین خواهند توانست تا ۱۰۰ تِرک را بر روی دستگاه خود دانلود و ذخیره کنند و در حالت آفلاین آنها را پخش و میکس کنند.
برای load کردن یک تِرک، کاربران به راحتی میتوانند با استفاده از صفحه نمایش لمسی که بر روی دستگاه خود دارند، سرویسِ streaming خود را جستجو کنند. شما همچنین میتوانید بر روی تِرک هایی که stream میشوند، نقاطِ hot cue و loop را تعیین کنید، اگرچه هنوز مشخص نیست که چه مقدار مِتا دِیتا بر روی تِرکی که stream شده میتواند ذخیره شود و یا اینکه آیا شکل موج ها بصورت آنی قابل رویت هستند و یا آیا به پروسه آنالیز احتیاج هست یا خیر.
در هر صورت، این یک گام بزرگ برای تکنولوژیِ DJ است و ما انتظار داشتیم تا خیلی دیرتر از یک هفته پس از اعلام قابلیت های جدید Beatport اتفاق بیفتد. سوالات درباره حق و حقوقِ لیبل ها و آرتیست ها در این اتفاق، هنوز بی جواب هستند، اما قطعاً بزودی به این ابهامات نیز پاسخ داده خواهد شد.
همانند تمامِ اتفاقاتِ جدید در تکنولوژیِ DJ، این اتفاق نیز نیاز به گذشت زمان و آزمایش شدن دارد تا بتواند پتانسیل های خود را توسعه دهد و جایگاهش را محکم کند، اما در حال حاضر به نظر میرسد که DENON DJ، در رقابت برای stream مستقیماً بر روی سخت افزار برنده شده است.

منبع: DJmag
ترجمه: فرهنگ حیدری

You may also like ...

0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *