Akai Force is a standalone box for Live-style, laptop-free production. The company’s new sequencer and workstation even hosts its own plugins.

کمپانی Akai بالاخره پس از گذشت چند روز از لو رفتن تعدادی عکس از محصول جدیدش، رسماً از جدیدترین خلقت خود پرده برداری کرد: یک ابزار موزیک سازی و کنترلر چند منظوره به نام Akai Force.
این کنترلر ۱۵۰۰ دلاری با ارائه یک سیستمِ All-In-One برای ساخت موزیک الکترونیک بدون لپ تاپ، در واقع یک دستگاه کامل تر از محصول ۲۰۱۷ این کمپانی یعنی Akai MPC X میباشد. Akai Force چیدمانِ پَدهای سنتیِ MPC را با یک شبکه ۶۴ تایی از پَدها جایگزین کرده است که برای sequencing و لانچ کردن کلیپ ها مناسب تر میباشد. طراحی کردن صدا و ساختِ ترَک با Force بوسیله یک صفحه نمایش ۷ اینچیِ لمسی، مشابه با چیزی که بر روی MPC X وجود دارد، تسهیل پیدا کرده است. این صفحه نمایش میتواند برای لانچ کردن کلیپ ها، browse کردن صداها، ویرایش داده های MIDI و میکس کردن و tweak کردن سمپل ها، همگی بدون نیاز به ماوس و یا هارد درایو خارجی، استفاده گردد. یک ردیف از knob های لمسی و دکمه های transport کارآمد نیز در این کنترلر وجود دارد. Force همچنین با چهار ابزار پلاگینِ مستقل همراه میباشد: یک سینتِ چند موتوره به نام Hype؛ یک شبیه ساز صداهای آنالوگ و وینتِیج به نام Tubesynth؛ یک مونو سینت به نام Bassline؛ و یک پلاگینِ پیانوی الکتریک به نام Electric. متاسفانه این دستگاه پلاگین های شخص ثالث یا third-party را بر روی خود اجرا نمی کند، اما Akai در حال فعالیت بر روی سازگاری این کنترلر با اِیبلتون لایو میباشد.
در پشتِ این دستگاه یک آرایه سخاوتمندانه از ورودی ها و خروجی ها وجود دارد، از جمله کانکشن های CV که بر روی MPC X وجود داشت و کانکشن های معمول برای آئودیو، MIDI، هدفون ها، SD card و USB. یک مِموری داخلی ۱۶ گیگابایتی نیز در این کنترلر وجود دارد اما شما میتوانید یک هارد درایو اکسترنال هم از طریق اتصالِ SATA به آن وصل کنید.
رویای تجربه موزیک سازیِ بدون لپ تاپ به سبک DAW مدت هاست که غیر واقی به نظر میرسد، و Force ظاهراً آن چیزی است که برخی از سازندگان موسیقی منتظرش بودند. با قیمت ۱۴۹۹ دلار، Force تنها ۱۰۰ دلار گرانتر از یک کپیِ نرم افزار Live 10 به همراه کنترلر Push، و ارزان تر از یک MacBook Pro جدید میباشد. با اینحال در حال حاضر Live 10 مسلماً انعطاف پذیری بیشتر و مجموعه کامل تری از ابزار ها و اِفکت ها را با آن قیمت ارائه می دهد. اینکه آیا سازندگان موزیک به این ابزار بها می دهند یا خیر را باید دید.
شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر از این محصول به وب سایت رسمی این کمپانی مراجعه کنید. Akai Force در نمایشگاه NAMM 2019 به نمایش گذاشته خواهد شد و از ماه فوریه قابل تهیه خواهد بود.

منبع: FACT
ترجمه: فرهنگ حیدری

You may also like ...

0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *