Behringer shares prototype of Sequential Circuits Pro-One synth clone

کمپانی بهرینگر که تخصص در ساخت دستگاه های با قیمت کمتر را دارد، از آخرین کلون (نمونه بازسازی شده از روی دستگاه های دیگر) خود رونمایی کرد؛ یک ورژن جمع و جور از Sequential Circuits کلاسیک به نام Pro-One که ورژن اصلی آن در سال ۱۹۸۱ ریلیز شده بود.
کمپانی هنوز جزئیات دقیقی به جز دو عکسی که در فیسبوکش منتشر کرد، ارائه نداده است، اما چیزی که از این عکس ها مشخص است اینست که کیبورد آن حذف شده و کنترل های مدل اصلی در ابعاد یک ماژول سازگار با یورورک جای داده شده است. این clone از Behringer جدیدترین مورد از نقشه های بازسازیِ سینتیسایزرهای این کمپانی می باشد که تا کنون ورژن یورورَک از Minimoog Model D کلاسیک از کمپانی Moog را ساخته و همچنین از برنامه هایش برای ساخت ورژن های مختص خودِ این کمپانی از OB-Xa متعلق به Oberheim و VP-330 Vocoder Plus متعلق به کمپانی Roland، پرده برداری کرده است.
با وجود اینکه عملِ ساخت clone از روی سینتیسایزرهای وینتیج و قدیمیِِ کمپانی های دیگر از لحاظ تکنیکی قانونی میباشد، اما با انتقادهایی نیز همراه بوده است. سال گذشته Mary Curtis همسر بیوه شده ی Doug Curtis که موسس کمپانی سازنده ی چیپ های سینتیسایزرهای آنالوگ بوده است و Behringer برای ساخت cloneهای خود بعضی از چیپ های آن کمپانی را بازسازی کرده بود، گفته: “من بسیار ناراحت هستم که میبینم دیگران سعی دارند با اسم Curtis تجارت کنند.”
به هر حال Behringer در این بین، بر روی طراحی های سینتیسایزرهای آنالوگ خود نیز کار کرده است، از جمله DeepMind 12 با قیمت ۹۹۹ دلار که سال گذشته به بازار عرضه شد. امسال هم این کمپانی از Neutron، یک سینتیسایزر نیمه ماژولار با طراحیِ چشم نواز و قیمت مناسبِ ۲۹۹ دلاری اش رونمایی کرد.

You may also like ...

0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *