Wave is a wearable MIDI ring controller for making music with gestures

Genki instruments

کمپانی تازه راه اندازی شده ایسلندی Genki Instruments

Waveکمپینی برای ساخت و معرفی یک میدی کنترلر جدید به نام

که بر پایه ی حرکت دادن آن کار میکند، راه اندازی کرده است. این دستگاه که بر روی انگشت شما قرار میگیرد به شما امکان کارهایی مانند roll, tilt, pan و یا tap را در عملیات ساخت موزیک میدهد.
این ابزار با شکل فضایی اش از طریق بلوتوث به نرم افزار موزیک و یا اپلیکیشن موبایل وصل میشود و حتی یک ماژولِ یورورَک در کنار خود دارد که به شما اجازه میدهد تا ولتاژ کنترل را با حرکات دست تولید کنید. این دستگاه بر روی خود ۵ دکمه دارد که عملیاتی چون stop, play و record را هم انجام میدهند.
اینطور به نظر میرسد که Wave کارهای بسیاری را انجام دهد از جمله اضافه کردن افکت های ووکال در هنگام خواندن، راه اندازی سمپل ها هنگام درامینگ، مدولاسیونِ سینت ها و حتی افکت دادن هنگام DJing. این کنترلر بوسیله کابلش شارژ میشود و دارای یک نوار ضد عرق با قابلیت تنظیم سایز است تا برای هر سایزِ انگشتی قابل استفاده باشد.
کمپانی Genki مدعی است که Wave بلافاصله بعد از خارج شدن از جعبه اش قابلیت کار با تمام نرم افزار ها و اپلیکیشن های مطرح موزیک را خواهد داشت و با تمامیِ نرم افزارهای ایبلتون لایو، لاجیک پرو، Bitwig، اف ال استودیو، Reaper و Garage Band و … آزمایش شده است. Wave حتی قابلیت نگهداری تنظیماتِ شخصی را دارد و میتواند هفت گروه متشکل از حرکات مختلف دست را در خود ذخیره داشته باشد که میتوان به سرعت آنها را لود کرد.
کنترلر Wave تنها کنترلرِ حرکتی نبوده است که در سال های اخیر به بازار عرضه شده باشد، اما به نظر میرسد میتواند کاربردی ترین در بین آنها باشد، به خصوص وقتی که شما میتوانید همزمان با نواختن آلت موسیقی دلخواهتان آن را در انگشت یا انگشتانتان داشته باشید.
ماژولِ یورورکِ کناریِ این دستگاه که Wavefront نام دارد، دیگر برتری Wave است که آنرا نسبت به رقبایش متمایز تر کرده است چرا که با وجود محبوبیتِ روزافزون سینت های ماژولار، اتصال کنترلرهای وایرلس مانند Wave به آنها کار راحتی نیست.
در حال حاضر Wave در وبسایت Indiegogo قابل سفارش با قیمت ۱۲۹ دلار میباشد و اگر شما ماژول یورورکِ Wavefront را نیز بخواهید میتوانید بسته حاوی این دو را با قیمت ۱۹۹ دلار سفارش دهید. Genki پیش بینی کرده است که Wave را در دسامبر ۲۰۱۸ به مشتریان عرضه کند.

 

You may also like ...

0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *