Spotify tests DJ-style auto-mixing function

اسپاتیفای در حال آزمایش یک عملِ اتوماتیک میکسینگ است که بتواند تِرک ها را در یک پلی لیست بصورت یکپارچه و تمیز میکس کند.
بر اساس گزارشی از Music Ally این قابلیت جدید در حالتی که shuffle روشن و crossfade خاموش باشد، ۲ تِرک را با یکدیگر beatmatch میکند. این تست در ابتدا بر روی پلی لیستِ Drum & Bass Fix بر روی ورژن دسکتاپِ spotify انجام شد. هنوز مشخص نیست که آیا پلی لیست های دیگر نیز بخشی از این تست هستند یا خیر.
در تماسی که Music Ally با یک سخنگوی Spotify انجام داد، او از گفتن جزئیات بیشتر امتناع کرد و در توضیح گفت: “ما همیشه محصولات و تجربیات جدید را آزمایش میکنیم، ما در حال حاضر اطلاعات بیشتری را نیمتوانیم به اشتراک بگذاریم.” این غولِ streaming یک عمل مشابه به نام Party Mode را قبلاً در سال ۲۰۱۵ بر روی اپلیکیشن موبایلش معرفی کرده بود.
این اخبار هنگامی منتشر شده که استارتاپ هایی مانند Pacemaker (یک اپلیکیشن میکس بر روی موبایل) در حال روبرو کردنِ سرویس های streaming با اپلیکیشن های DJing با هوش مصنوعی است که میتواند پلی لیست های spotify را بصورت اتوماتیک و به شکلی تمیز و روان beatmatch کند. یک طرز فکر بوجود می آید که اگر قرار شود DJ میکس ها مستقیماً در پلی لیست Spotify ساخته شوند، آنگاه حق امتیاز ها به سادگی قابل پخش خواهند بود. در عین حال، شرکت هایی مانند Dubset روش هایی برای شناسایی و پرداخت به صاحبان امتیازِ قطعه های موزیک بدون نیاز به جایگزین کردن DJ های واقعی با کامپیوتری ارائه می دهند.

You may also like ...

0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *