Superlative’s rechargeable SB01 synth channels the classic SH-101. It even has its own keytar grip.

کمپانی کوچک واقع در ماساچوست به نام Superlative Instruments یک کمپینِ Kickstarter برای اولین سینتیسایزرش که یک ابزار آنالوگ قابل شارژِ مجدد به نام SB01 یا (Space Bee) است، راه اندازی کرد.
این سینتیسایزر بطوری واضح شکل و شمایلِ ظاهری خود را از سینتیسایزر کلاسیک SH-101 مربوط به دهه ۸۰ میلادی از کمپانی Roland گرفته است و صدایی با الهام از “یکی از موتورهای صدا که پایه و اساس موسیقی الکترونیکی را ایجاد کرده است“ دارا میباشد.
با این وجود، SB01 با داشتن رنگ خاکستری مات (space grey) و کلاویه های سایز بزرگ (با وجود داشتن محفظه ای باریک) و همینطور وعده ماندگاری ۱۶ ساعته ی باتری اش، خود را از کلون های (نمونه های شبیه سازی شده) اخیر از جمله MS-1 از کمپانی Behringer که دارای یک محفظه آلومینیومیِ ساده بودند، جدا کرده است.
یک برجستگیِ کلیدی دیگرِ این ابزار، استِپ سکوئِنسر جدیدش است که کمپانی Superlative میگوید آنرا برای “پرفرمنس زنده سیال و بصری برای تمام سطوح مهارت“ طراحی کرده است. کمپانی میگوید که کاربر میتواند به آسانی یک چیدمان یا pattern را با وارد کردن نُت ها (به همراه استراحت ها و اسلاید ها) بر روی این دستگاه بارگذاری کند. چیدمان ها میتوانند chained شوند و کیبورد نیز دارای عملیات آرپژیاتور میباشد. SB01 همچنین دارای گزینه های اتصال بسیاری از جمله ورودی و خروجیِ MIDI و همینطور CV، ورودی ها و خروجی های gate و trigger، و مدولاسیونِ خارجی CV میباشد. این محصول حتی دارای یک گریپِ keytar مشابه SH-101 اصلی میباشد که Superlative کنترل شتاب سنجِ ۳ بُعدی را نیز به آن افزوده است.
کمپینِ Kickstarter برای SB01 شروع شده و تا کنون از مرز مالیِ مورد نیاز نیز فراتر رفته است. شما میتوانید اکنون یکی از ۲۰۰ تای اولیه ی آن را با پرداخت ۹۴۹ دلار تا موقع تحویل برای خود محفوظ نگه دارید. زمان تحویل آن در ماه ژوئن ۲۰۲۰ تخمین زده شده است.

مرجع: FACT
ترجمه: فرهنگ حیدری

You may also like ...

0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *