APPLE MUSIC LAUNCHES NEW ANALYTICS TOOL FOR ARTISTS. It’s currently only available on iOS.

در هفته ای که گذشت کمپانی Apple یک ابزار آنالیز به نام Apple Music for Artist برای آرتیست هایی که از Apple Music استفاده میکنند راه اندازی کرد.
این ابزار که در حال حاضر هم به عنوان یک اینترفیسِ دسکتاپ و هم به شکل یک اپلیکیشنِ موبایل مستقل بر روی iOS در دسترس میباشد، به تمامی افرادی که موزیکشان بر روی Apple Music پُست شده است این امکان را میدهد تا نحوه عملکرد ریلیزهای مختلفشان را در بازارها و شهرهای مشخص در اطراف جهان به دقت بررسی کنند.
این ابزار همچنین به آرتیست ها این اجازه را میدهد که تعداد پخش شدن کارهایشان بر روی Apple Music را (هم از طریق پلی لیست ها و هم از طریق پخش بصورت ارگانیک توسط طرفدارانشان) و همینطور میزان فروش آلبوم ها و یا تِرک هایشان بر روی iTunes را مشاهده کنند. علاوه بر این، آنالیزِ تعداد پخش آنلاینِ روزانه برای یک آرتیست میتواند بر اساس تِرک و یا شهرها در ۱۰۰ کشور جهان تقسیم بندی شود. این به آرتیست این امکان را میدهد تا میزان محبوبیت و طرفدارانِ پنهان خود را در اطراف جهان کشف و نسبت به آنها تورهای خود را برنامه ریزی کند.
این اپلیکیشن همچنین در حال انجام اقداماتی برای استفاده از داده های Shazam است که به آرتیست ها اجازه دهد تا ببینند موزیک هایشان کِی و از چه محلی بیشترین میزانِ Shazam را داشته اند.
برای دانلود Apple Music for Artists میتوانید به https://artists.apple.com/ مراجعه نمایید.

مرجع: MixMag
ترجمه: فرهنگ حیدری

You may also like ...

0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *