ISLA Instruments is making a ‘spiritual successor’ to E-Mu’s SP-1200 sampler. The SP-2400 is in the early development stage.

کمپانی ISLA Instruments در حال کار بر روی ورژنی جدید از سمپلرِ SP-1200 متعلق به کمپانی E-Mu است.
سمپلر اصلی ۱۲ بیتیِ E-Mu که در سال ۱۹۸۷ ساخته شده است، یکی از ابزارهای پر طرفدار در نوع خود بوده است و با وجود اینکه تکنولوژی آن با استانداردهای امروزی منسوخ شده است، نقطه عطفی در دوران خود به شمار می آید. این ابزار همانند MPC متعلق به کمپانی Roger Linn، با وجود آنکه به شکل ویژه ای در محافلِ سبک هیپ-هاپ از آن قدردانی شده است، اما در دهه های گذشته یک ابزار مهم در موسیقیِ دَنس نیز بوده است.
طراحی جدید با نام SP-2400 در هفته گذشته ظاهر شد که باعث گمانه زنی هایی درباره حضور Behringer در پسِ این طرح گردید. اما سپس کمپانی کوچکِ ISLA Instruments که میدی کنترلرِ KordBot آن شهرت زیادی دارد، در نهایت در بیانیه ای کوتاه بر روی وب سایت خود، حضورش در پشت این محصول را اعلام کرد.
اگرچه تولید و توسعه این محصول هنوز در مراحل اولیه قرار دارد، چند شب پیش Brad Holland از کمپانی ISLA برخی از جزئیات اولیه را در یوتیوب منتشر کرد. با وجود اینکه برابری هایی در معماریِ ورژن اصلی با این محصول وجود دارد، اما SP-2400 یک کلون یا نمونه کپی شده ی مستقیم نمیباشد و به عنوان یک “جانشین معنوی” توصیف شده است. بر خلاف ورژن اصلی، زمان سمپل به اندازه کافی برای ساپورت کردن تِرک های کامل بلند است (که برَد هالند میگوید که میتوان با SP-2400 حتی DJ کرد)، و ۲۴ بیت را ساپورت میکند.
قیمت این محصول پیش بینی میشود که کمتر از ۱۰۰۰ دلار باشد.

منبع: RA
ترجمه: فرهنگ حیدری

You may also like ...

0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *