20 Tracks That Defined The Sound Of The Berlin Club Scene In 2018.

سال ۲۰۱۹ نزدیک است و این به این معناست که زمان بررسی ها و جمع بندی های سال ۲۰۱۸ فرا رسیده است. ما در اینجا تصمیم گرفتیم تا به جای بررسیِ عناصر عمومی که گرایشاتِ جهانی را در بر میگیرد، نگاهی به موزیکِ Dance در سال ۲۰۱۸ بیاندازیم.
موضوع مورد نظر لزوماً جامع نیست. اما ما تلاش کردیم تا تنوع صداهای ارائه شده در برلین، پایتخت آلمان را در سالی که گذشت تثبیت کنیم. صحنه کلاب برلین در وضعیت تکه تکه شدن است. اگرچه از نمای بیرون به نظر میرسد که این یک ماراتُنِ بی انتهای techno باشد، اما حقیقت این است که شب زنده داری های این شهر بسیار متنوع است. با نگاهی به سال ۲۰۱۸ ما متعجب شدیم که چقدر پارتی های برلین بصورت قبیله ای در آمده است.
البته که پایگاه جوامع techno و house پابرجا است، اما زیرساخت هایی از سبک های minimal، industrial و حتی سبک های experimental نیز وجود دارند. شاید به همین دلیل است که پارتیِ PAN x Mannequin در Berghain بسیار ویژه و خاص احساس شد، چراکه به عنوان یک فرصت کمیاب، باعث پیوندزنیِ دو قبیله ی کاملاً متمایز گردید: the experimental club music و جوامع EBM.
ما امیدواریم همچین اتفاقاتی بین صحنه های مختلف موزیک در سال ۲۰۱۹ بیشتر رخ دهد. در حال حاضر در لینک زیر به تعدادی از موزیک های شاخصی که قبیله های متفاوت موسیقی در سال ۲۰۱۸ در برلین را تعریف میکرد، اشاره میشود:
https://www.electronicbeats.net/20-tracks-berlin-clubs/

منبع: Electronic Beats
ترجمه: فرهنگ حیدری

You may also like ...

0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *